У ЗСУ пояснили, чому провалився наступ Росії на Київщину на початку вторгнення

Читать на русском

У ЗСУ пояснили, чому провалився наступ Росії на Київщину на початку вторгнення

У ЗСУ пояснили, чому провалився наступ Росії на Київщину на початку вторгнення

Злам наступу росіян у Київській області у 2022 році відбувся в Мощуні.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» сказав командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

«Це був Мощун. 19-20 числа якраз були вирішальні бої за цей населений пункт. Це той плацдарм, який захопили росіяни і який був величезною загрозою для Києва. Якби вони змогли розвинути наступ, то ми уже боролися б безпосередньо за вулиці Києва», — зазначив він.

За його словами, українським військовим вдалося тоді підірвати дамбу, змити всі мости, які росіяни побудували, щоб перекинути основні сили, та знищити той підрозділ, який захопив плацдарм. «Це й зупинило наступ», — сказав Павлюк.

«Після того, як 19-го числа ми почали наступальні дії, щоб відсікати угруповання, заходити у тил противника, у них почалася паніка. Вони дуже боялися оточення, почався вивід їхніх підрозділів з території України. Вони старалися вийти дуже швидко, кидали і техніку, і своїх вбитих. Росіяни були підготовлені на тому напрямку дуже сильно, але ми виявилися кращі», — додав командувач Сухопутних військ ЗСУ.

Генерал-лейтенант підтвердив, що українські військові почали тіснити росіян одразу після Мощуна.

«Ми одразу пробували розпочати наступ по тилах противника, його флангах, щоб відсікти від логістичних маршрутів і маршрутів виходу за територію України. Це для них було дуже неочікувано і призвело до певної паніки, що й змусило їх залишити нашу територію», — поінформував він.

Павлюк зазначив, що росіян підвело те, що вони розпорошили свої сили по всій Україні.

«Основне угруповання було на сході, яке мало знищити наш основний кулак, Об’єднані сили. Але і там, дякуючи мужності наших людей і підготовці до оборони на тому напрямку, ми змогли не тільки втриматися, а й завдати такі ураження, що буквально за перший тиждень вони понесли колосальні втрати у тому угрупованні, яким наступали», — розповів командувач Сухопутних військ ЗСУ.

За його словами, росіяни, щоб втримати території, які вони захоплювали, той же Маріуполь, були змушені знімати додаткові сили і засоби з низки напрямків, зокрема і з півночі України — у Сумській і Чернігівській областях.

«З Харківського напрямку вони перекидали на Ізюм, щоб наступати на Краматорськ, Слов’янськ. З напрямку Миколаєва та Херсона перекинули частини, які були там, щоб не дати нам розблокувати Маріуполь», — зазначив генерал-лейтенант.

Він пояснив, що у росіян не залишилося тоді ресурсу, щоб наростити сили і засоби на Київщині.

Говорячи про те, у чому прорахувалися росіяни, Павлюк висловив думку, що вони недооцінили противника.

«Вони недооцінили нашу армію і спротив населення, те, що все населення піднялося проти них. Недооцінили те, що, можна сказати, кожний метр землі давався їм із боєм, а вони планували пройтися урочистим маршем», — пояснив командувач Сухопутних військ ЗСУ.

На його переконання, більше на тодішню ситуацію на Київщині все ж таки вплинула професійність ЗСУ і тодішніх керівників обороною Києва. «Бо реально, аналізуючи кожен крок, кожну дію – все було зроблено професійно і вірно», — додав Павлюк.