В ОП назвали «план Ердогана», що розповсюджується в ЗМІ, роботою російських спецслужб

В ОП назвали «план Ердогана», що розповсюджується в ЗМІ, роботою російських спецслужб

В ОП назвали «план Ердогана», що розповсюджується в ЗМІ, роботою російських спецслужб

В ОП кажуть, що росіяни насичують інфополе дезінформацією і намагаються змістити фокус фейками перед самітом у Швейцарії, де буде розглядатися мирний план Зеленського.

Поширення у Мережі так званого "мирного плану Ердогана", який передбачає заморожування війни в Україні та відмову від НАТО, в Офісі Президента України називають фейком. Про це у коментарі Forbes сказала радник глави Офісу президента Дар’я Зарівна.

За її словами, поширення такої інформації — це спроба російської дезінформації, яка спочатку з’явилася у підконтрольних російським спецслужбам Telegram-каналах.

Основні положення "мирного плану Ердогана" нібито передбачають заморожування війни по тепершній лінії фронту, позаблоковий статус України до 2040 року та проведення референдумів щодо зовнішньополітичного курсу країни та референдуми на всіх окупованих РФ територіях.

"Першоджерелом цієї інформації є російський Telegram-канал, який контролюється російськими спецслужбами. Інформація з’явилася ще 23 березня. Дивно, що далі повідомлення поширювалися у "Нова Газета. Європа" та проросійських Telegram-каналах", – відреагувала Зарівна.

Вона додала, що росіяни насичують інфополе дезінформацією та намагаються змістити фокус фейками перед майбутнім самітом у Швейцарії, де розглядатиметься мирний план Володимира Зеленського.

"Згодом зможемо оприлюднити цифру учасників, процес підготовки продовжується. Тому російська дезінформація не зможе "збити" нас зі шляху до миру на умовах України", – підсумувала Зарівна.