Президент сьогодні відвідав Бучу і закликав не забувати, що буває, коли приходять росіяни (фото)

Picture

Володимир Зеленський ушанував пам’ять українців, яких убили рашгисти під час окупації Бучанської громади.

Як повідомляє пресцентр Офісу Президента, він встановив лампадку до Стіни пам’яті біля церкви Святого Апостола Андрія Первозваного та Всіх Святих у Бучі. Стіна пам’яті складається з кількох стел, на кожній із яких — таблички з викарбуваними іменами загиблих. Наразі меморіал містить 509 імен цивільних громадян, яких вдалося ідентифікувати. Деякі таблички поки що безіменні.

Президент та інші присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

"Храм Всіх Святих Землі Української, парафія якого належить до Київської єпархії Православної церкви України, під час російської окупації в березні 2022 року став символом стійкості та незламності жителів Бучі. На його території розташована братська могила, з якої після звільнення Київщини ексгумували 116 тіл жителів міста. Згодом вони були перенесені на кладовище", — йдеться у повідомленні.

Зеленський у Бучі

Ворожа армія увійшла до Бучі 27 лютого 2022 року і за 33 дні окупації рашисти скоїли в Бучанському районі понад 9 тисяч воєнних злочинів та вбили більш як 1400 цивільних жителів, зокрема 37 дітей. Збройні Сили України звільнили місто 31 березня.

Підготувала: Ніна Петрович