У Мінсоцполітики порадили українцям пізніше йти на пенсію: назвали плюси

Заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак в інтерв’ю OBOZ.UA порекомендувала українцям пізніше виходити на пенсію і навіть пояснила, чому це вигідно

Заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак рекомендує українцям працювати якомога довше. При цьому вона підкреслила, що в Україні зараз найнижчий пенсійний вік у Європі, важка демографічна ситуація та великий дефіцит кадрів. Проте, на її думку, підвищення пенсійного віку для всіх громадян до 65 років буде несправедливим.

У Мінсоцполітики порадили українцям пізніше йти на пенсію: назвали плюси

Робота на пенсії

Як підкреслила чиновниця, сьогодні значна частина пенсіонерів виходить на пенсію раніше, ніж у 60 чи навіть 55 років. Тому, за її словами, потрібно зробити так, щоб правила виходу на пенсію були рівними. Підвищувати пенсійний вік для одних, тоді як багато громадян можуть виходити на пенсію значно раніше, це намагання вирішити проблеми системи за рахунок тих, хто вже працює довше за інших, заявила вона.

При цьому Марчак наголосила на необхідності пояснювати людям, чому пізніший вихід на пенсію може бути вигідним. За її словами, це суттєво збільшить пенсію: на 0,5% за кожен додатковий місяць після 60 років і 0,75% – якщо відстрочка більш ніж на 5 років. Наприклад, якщо у людини є 35 років стажу і вона виходить на пенсію в 60 років, то отримуватимете 5424₴ Якщо ж відтермінувати вихід до 65 років, розмір пенсії збільшиться до 7050 грн (на 30%).

Заступниця міністра також підкреслила, що працюючі особи збільшують обсяг єдиного внеску до Пенсійного фонду, що дозволяє виплачувати вищі пенсії тим, хто вже не працює. За її словами, сьогодні пенсії отримують 10,5 млн пенсіонерів. Працююче покоління своїми внесками утримує покоління батьків, підкреслила вона.

Втім, Марчак визнала, що в Україні існують проблеми з працевлаштуванням через ейджизм (дискримінація за віком), особливо у невеликих містах. За її словами, ця проблема пов’язана зі сприйняттям віку як роботодавцями, так і самими громадянами. Проте, за її словами, необхідно розуміти поточні демографічні тенденції. Суспільство старішає, і ця ситуація актуальна не лише в Україні, а й у багатьох розвинених країнах, підкреслила чиновниця.

За її словами, важливо проводити навчальні тренінги для роботодавців та громадян, інвестувати в перенавчання людей старшого віку.

Нагадаймо, портал "Коментарі" розповідав про індексацію пенсій.