Bloomberg: На фоні російських обстрілів України в ЄС хочуть з’ясувати, чи зможе НАТО захистити їхню енергоінфраструктуру

Bloomberg: На фоні російських обстрілів України в ЄС хочуть з’ясувати, чи зможе НАТО захистити їхню енергоінфраструктуру

Bloomberg : На фоні російських обстрілів України в ЄС хочуть з’ясувати, чи зможе НАТО захистити їхню енергоінфраструктуру

У Європейському Союзі зберуться на засідання, щоб обговорити, яку роль НАТО може відіграти у захисті енергетичної інфраструктури континенту від можливого нападу. Занепокоєння у цьому питанні виникло на тлі російських обстрілів України.

Про це у середу, 10 квітня, повідомило видання Bloomberg. За даними журналістів, засідання відбудеться наступного тижня.

Як йдеться в матеріалі, Бельгія, яка головує в блоці, запитає держави-члени, який внесок Альянс може зробити в боротьбу з широким спектром загроз, включно з диверсіями, кібератаками та тактикою гібридної війни. Також міністри обговорять, як фінансувати транскордонну інфраструктуру.

У довідковому документі, з яким ознайомилися в Bloomberg, сказано, що війна проти України показала, що "енергетика була, є і, ймовірно, буде навмисно та активно використовуватися як зброя".

"Щоб створити енергетичну систему, яка сприятиме безпеці всіх держав-членів та суверенітету Європи, необхідно визнати, що до цивільного характеру енергетики насильно приєднується стратегічний, військовий аспект", – йдеться у документі.

ЗМІ пише, що моніторинг енергетичної інфраструктури в 27 державах-членах та їхніх морях – непросте завдання, особливо у міру того, як блок рухається до більш цифрової енергетичної мережі та виділяє децентралізовані відновлювані джерела енергії.

Після початку російського вторгнення в Україну енергетична інфраструктура Євросоюзу стала об’єктом можливого саботажу, прикладом чого стала низка вибухів на газопроводі "Північний потік" у вересні 2022 року. Ще один трубопровід, що з’єднує Фінляндію та Естонію, був пошкоджений, тоді як російські військові кораблі були помічені у Ла-Манші.