Євросоюз почав готувати 14 пакет санкцій проти Росії

домбровскіс

Євросоюз розпочав підготовку 14-го пакета санкцій проти Росії, його планують ухвалити до кінця травня.

Про це віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс заявив не пресконференції увечері у вівторок, повідомляє Радіо Свобода.

"Ми розпочали підготовку 14-го пакету санкцій, який має бути ухвалений навесні. Він, ймовірно, включатиме широкий перелік обмежувальних заходів, спрямованих на боротьбу з обходом (чинних санкцій, – ред), наприклад, у морському секторі, оскільки Росія продовжує намагатися порушувати верхню межу цін на експорт нафти", – заявив віцепрезидент Єврокомісії.

За його словами, ЄС також шукає, як зупинити обхід санкцій через західні дочірні компанії, що працюють у країнах за межами Європи.

"З точки зору ЄС, материнські компанії ЄС, які зберігають вплив на бізнес-операції своїх закордонних дочірніх компаній, можуть нести відповідальність за операції, що здійснюються цими дочірніми компаніями", – сказав Домбровскіс.

Водночас він визнав, що санкції проти Росії могли б працювати ефективніше.

Домбровскіс зауважив, що з низки причин короткостроковий вплив санкцій виявився менш вираженим, ніж очікувалося, однак вони все ж призвели до збільшення витрат для російської економіки.

"Водночас слід визнати, що в цілому Росія порівняно швидко зуміла налагодити нові торгові шляхи. Вона збільшила торгівлю з країнами, які не вводять санкції, такими як Китай, Індія, деякі країни Близького Сходу та деякі інші У той час як прямий експорт до Росії з ЄС та інших країн, які ввели санкції, скоротився, частина експорту товарів, які підпадають під санкції, досягла Росії через певні країни, що не входять до ЄС, і через дочірні компанії європейських компаній, які працюють за межами ЄС", – констатував віцепрезидент Єврокомісії.

Що передбачав 13-й пакет санкцій ЄС проти Росії?

Як повідомлялося, Європейський Союз ухвалив 13 пакет антиросійських санкцій у лютому, до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Нові санкції передбачають обмеження проти 106 фізосіб та 88 компаній.

Крім того, ЄС посилив обмеження на торгівлю з Росією товарами та технологіями, перелік яких містить понад 70 найменувань.

Зокрема, йдеться про напівпровідникові прилади різних типів, електронні інтегральні схеми, виробниче та випробувальне обладнання, включно з машинами й апаратами, друковані схеми, пульти, панелі, консолі, апаратуру з числовим програмним управлінням.

Окремий розділ передбачає заборону на продаж фотокамер, датчиків і оптичних компонентів. Туди ж включено телескопічні приціли, перископи, телескопи, термометри та пірометри, термостати.

Також у санкційному переліку – верстати для обробки будь-яких матеріалів, будівельні інструменти та машини, супутні товари. У додатку до санкційного регламенту ЄС також вказані хімічні речовини, метали, сплави, композити та інші сучасні матеріали, а також кілька видів підшипників.