Франція та Британія заявили про створення «оновленої Антанти», – The Telegraph

Франція та Британія заявили про створення «оновленої Антанти», – The Telegraph

Франція та Британія заявили про створення «оновленої Антанти», – The Telegraph

Видання The Telegraph пише, що Британія та Франція заявили про створення "оновленої Антанти".

Про це йдеться у спільній колонці глав МЗС обох країн – Девіда Камерона та Стефана Сежурне.

Вона присвячена 120-річчю "серцевої угоди" між Лондоном та Парижем, яке відзначається сьогодні, пише ЗМІ.

Тоді цей договір поклав край колоніальному суперництву двох країн за Африку (сфери впливу в якій вони поділили між собою) і призвів потім до створення Антанти – військового союзу, в якому також брала участь і Росія.

Але в колонці Камерона та Сежурне Росія представлена вже як опонент "оновленої Антанти". "Україна має виграти цю війну. Якщо Україна програє, ми всі програємо. Ціна нездатності підтримати Україну зараз буде набагато вищою, ніж ціна відсічі Путіну", – заявили міністри.

Нагадаймо, Антанта створювалася як противага Німеччині та її союзникам напередодні Першої світової війни. І роль Російської імперії в цьому союзі була однією з ключових, оскільки ставила Німеччину перед загрозою війни на два фронти, що за підсумком і сталося під час Першої Світової війни, яку німці програли.

Нині роль Антанти багато в чому виконує блок НАТО. І який новий зміст додасть до цього "оновлена Антанта" з двох країн, які і так входять до Північно-Атлантичного альянсу – поки не зрозуміло.

Втім, якщо говорити про Україну, то Лондон і Париж справді відіграють особливу роль у цій війні, надаючи Києву далекобійні ракети, які б’ють по Криму (чого не роблять решта союзників). Крім того, Франція та Британія – це дві єдині ядерні держави західної Європи.

Також Франція розпочала дискусію про відправку військ до України. Проте союзник із "оновленої Антанти" Британія вже заявила, що проти такого кроку.

різне dqdiqhiqdkidzxant