Дмитро Наталуха пропонує, щоб підприємства купували "бронь" для працівників, – Гончаренко

Читать на русском

Дмитро Наталуха пропонує, щоб підприємства купували

Дмитро Наталуха пропонує, щоб підприємства купували "бронь" для працівників, – Гончаренко

Дмитро Наталуха підтримує бронювання працівників за гроші.

Народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що його колега у Верховній Раді Дмитро Наталуха пропонує, щоб у новому законопроекті про мобілізацію був пункт, що підприємства можуть купувати бронювання для своїх працівників.

Про це Гончаренко написав у "Фейсбуці".

"Завдяки нашим з вами зусиллям вдалося збити ініціативу щодо бронювання за 35 тисяч зарплати. Але радіти рано. Тому що "слуга" Наталуха наполягає на тому, щоб підприємства "купували" бронь для працівників. Так, ніби йдеться не про людей", — розповів він.

За словами Гончаренка, пропозиція Наталуха передбачає, що за кожного заброньованого працівника підприємство має сплачувати щомісяця 20 тисяч гривень та 1,5% військового збору.

"Керівник будь-якого підприємства перетворюється на місцевого "божка-рабовласника". Тому що тільки від нього залежатиме, чи залишиться працівник у списку заброньованих, чи буде мобілізований... Бронювання це не "відкуп". Бронювання — це механізм прагматичного збереження економіки. Жодні. "Рабські схеми не допоможуть, коли одного разу бізнес просто почне закриватися через брак людей", — додав Гончаренко.