«Держоператор тилу» ще більше опустив ціну води в контрактах на 410 млн – в середньому близько 3 грн за літр

ДП Міністерства оборони «Державний оператор тилу» 20 березня за результатами тендерів уклало низку угод на постачання питної води в 1,5-літрових пляшках на 410,20 млн₴ Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Левову частку замовлень на 381 млн грн отримав діючий постачальник Міноборони – відома компанія ПАТ «Оболонь». Воно виграло свої тендери з ціною від 2,93 до 3,65 грн за літр. Це чергове зниження ціни води на закупівлях Міноборони. На попередніх торгах у грудні 2023 року вона коштувала 3,90 грн/л, у липні 2023 – від 3,97 до 5,81₴ А харчових контрактах, які Міноборони у 2022 році розписувало між своїми підрядниками без торгів, воду прописували по ціні від 7,80 до 25 грн/л.

На одному тендері «Оболонь» програла аукціон фірмі ТОВ «Аквапласт» (Дніпро). Ця фірма отримала підряд на суму 29 млн грн з водою по 3,24 грн за літр. Сертифікати були подані на воду з торговою маркою «Ранкова роса».

У бутлях 18,9 літрів її продають по 3,17 гривень за літр. Однак в ціну води для Міноборони входить також ціна пластикової півторалітрової пляшки. В шестилітрових бутилях «Ранкова роса» для прикордонників коштує 2,60 грн за літр. Нацгвардія минулої осені замовила цю воду у півторалітрових пляшках по 4,68 грн/л.

У документі від регіонального Офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області вказано, що «Аквапласт» при розливі очищеної води і безалкогольних напоїв використовує воду з мереж «Дніпроводоканала», а при розливі підземної води – привізну підземну воду. У своїх тендерних документах «Аквапласт» повідомило, що має угоду на купівлю води з підземних скважин, що належать ТОВ «Восток-6».

Засновницею фірм «Аквапласт» і «Восток-6» є Анна Алексєєва.