У листопаді міжнародні резерви України скоротились майже на $200 млн: експерт назвав причини

Зміни Нацбанку стосуються громадян та бізнесу

Міжнародні резерви України станом на 1 грудня 2023 року, за попередніми даними, становили 38,8 млрд дол. – у листопаді вони знизились на 0,5%.

Про це повідомив доктор економічних наук, професор, академік НАН, ексміністр економіки України, колишній голова Ради НБУ.

Станом на 1 грудня 2023 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 38,8 млрд доларів США. У листопаді вони знизилися на 0,5%, зважаючи на переважання обсягу інтервенцій НБУ для підтримки курсової стійкості та боргових виплат над обсягом надходжень від міжнародних партнерів.

"Так, відповідно до балансових даних чистий продаж валюти НБУ в листопаді становив 2,5 млрд доларів США, зменшившись у 1,4 рази порівняно з жовтнем після адаптації ринку до режиму керованої гнучкості курсу", – пише експерт.

Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 250,3 млн доларів США, урядом України виплачено за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті 109,2 млн доларів США. Водночас на валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло 2,3 млрд доларів США, з яких 1,6 млрд доларів США – макрофінансова допомога від ЄС, 0,4 млрд доларів США – від Світового банку, 0,3 млрд доларів США – від розміщення валютних ОВДП.

Нагадаймо, російський диктатор володимир путін 21 вересня оголосив про проведення "часткової мобілізації" на території росії. Росіяни негативно відреагували на цю новину: серед них почали розширюватись панічні настрої. У свою чергу в Україні готуються до можливих провокацій з боку окупантів та загострення військових дій.